خروج اضطراری

11-2-1 خطر آتش

اگر در لکوموتیو آتش سوزی رخ داد و لکوموتیو همزمان متوقف گشت و لکوموتیوران نتوانست با توجه به دستورالعمل ، آتش را کنترل نماید ، لکوموتیوران و رئیس قطار در صورت امکان می بایست متعلقات ارزشمند خود را برداشته و از لکوموتیو خارج شوند.

11-2-2 تصادف لکوموتیو

تصادف لکوموتیو یک سانحه خطرناک در راه آهن است که از برخورد لکوموتیو با یک آلت نقلیه بوجود می آید.

11-2-2-1 لکوموتیو ضارب

در صورتیکه لکوموتیو به یک آلت نقلیه بکوبد تصادف کننده می باشد که علت آن سیگنال اشتباه ، بهره برداری نادرست و سایر خطاها می باشد. در این شرایط لکوموتیوران میبایست با توجه دستورالعمل و قوانین که مدیریت تعیین کرده است ، عمل نماید

  • در صورتیکه لکوموتیو به یک جسم صلب مانند لکوموتیو ، واگن ، سنگ و یا سایر آلات نقلیه برخورد کند احتمال خروج از خط و یا به احتمال کم واژگونی وجود دارد. لکوموتیوران می بایست از ترمز اضطراری استفاده نماید ، موتور را خاموش نماید و در طول مسیری که در شکل نشان داده شده است از راهروها و یا مستقیم از کابین خارج شود.
  • در صورت برخورد با اجسام غیر صلب مانند اسب ، گاو و یا حیوانات بزرگ احتمال خروج از خط بیشتر می باشد. لکوموتیوران می بایست از ترمز اضطراری استفاده نماید ، موتور را خاموش نماید و در طول مسیری که در شکل نشان داده شده است خارج شود. و مراقب باشد تا هنگام خروج دچار مصدومیت نگردد.

هنگامیکه لکوموتیوران در هنگام سانحه در کابین دیگر باشد، می بایست بطریق زیر عمل کند:

  • از ترمز اضطراری استفاده کرد ، موتور را خاموش نماید
  • در کابین سانحه دیده نماند پنجره و در را به منظور خروج آسان در هنگام واژگونی باز نمود و در صورتی که مطمئن باشد که مصدوم نمی شود ، از کابین خارج شود.

11-2-2-2 لکوموتیو سانحه دیده

لکوموتیو در حالتی بعنوان سانحه دیده در نظر گرفته می شود که واگن ، حیوان بزرگ یا یک لکوموتیو دیگر به آن هنگامیکه انتظار نمی رود برخورد کند .

در این شرایط مطابق موارد ذکر شده قبلی عمل شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *